۲ خرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / استرس زنان / ۷روش مدیریت استرس در محیط کار
7روش مدیریت استرس زنان در محیط کار

۷روش مدیریت استرس در محیط کار

ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل صوتی وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل اینفوگرافی وارد حساب کاربری خود شوید

۷روش مدیریت استرس زنان در محیط کار


استرس عاملی اختلال‌زا در محیط کار به شمار می‌آید. در صورت بروز این احساس از روش مقابله با آن بهره بگیرید.

استرس مسئله‌ای جهانی است که قدمتی طولانی دارد و هر روز بیش از قبل در جوامع مختلف دیده می‌شود. مقدار کمی از استرس در محل کار برای شما سودمند خواهد بود این درحالی است که اضطراب بیش‌ازحد برای مدت طولانی زندگی شما را دچار اختلال می‌کند.

طبق آمار استرسی که زنان به طور روزانه با آن مواجه هستند رو به افزایش است. حتی هنگامی که از محیط کار خود دور می‌شوند نیز این استرس کمتر نمی‌شود. اضطراب قادر است در طولانی‌مدت روابط شما را مختل کند و هزینه‌های بسیار بر زندگی‌تان تحمل نماید؛ بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن سلامتی و روال عادی زندگی باید جلوی بروز و رشد و گسترش آن را بگیرید.

روانشناسان می‌گویند استرس بخشی از زندگی است و لازم نیست نگران استرس طبیعی باشید. با وجود این اگر استرس و اضطرابی دارید که در زندگی شما مشکلاتی را به وجود آورده است، راه‌هایی برای مقابله با آن وجود دارد. متخصصان مدرن از جمله ۹ عضو شورای مربیان فوربس یک استراتژی عملی را در اختیار دارند که استفاده از آن می‌تواند به آسانی در کاهش اضطراب مورد استفاده قرار بگیرد. این راهکارها نشان می‌دهد که چطور می‌توانیم سطح استرس در محل کار را کاهش دهیم.

7روش مدیریت استرس زنان در محیط کار

استرس عاملی اختلال‌زا در محیط کار به شمار می‌آید. در صورت بروز این احساس از روش مقابله با آن بهره بگیرید. تکنیک‌های مدیریت استرس عبارتند از:

۱٫ زمین زیر پای خود را احساس کنید

تحقیقات ثابت کرده است که انجام برخی اعمال در کاهش استرس تأثیر دارد. نفس عمیق کشیدن عموماً توصیه می‌شود. همان‌طور که برای جلوگیری از عصبانیت شمردن تا عدد ۱۰ راهکاری موثر است برای جلوگیری از اضطراب نیز فشار بر روی زمین یک روش مفید است. انگشتان پای خود را از هم بگشایید و پای خود را به طور کامل بر روی زمین قرار دهید و زمین را احساس کنید. این کار بسیار ساده است و در هر مکانی می‌توانید آن را انجام دهید. این عمل به شما کمک می‌کند با تمرکز و آگاهی بر روی واکنش‌های خود کنترل و مدیریت داشته باشید و در نتیجه استرس کمتری را تجربه کنید.

در برخی کشورهای آسیای شرقی قدم زدن با پای برهنه بر روی سنگ‌ها روش شایعی برای آرامش داشتن است.

۲٫ تمرین مدیتیشن

برای کاهش تنش‌ها هیچ روشی بهتر از مدیتیشن نیست. تمرین مدیتیشن روشی موثر و قابل‌توجه است که اگر به صورت روزانه انجام شود تأثیرات شگرفی بر روی کیفیت زندگی می‌گذارد. تمرین‌های مدیتیشن در سطوح مختلف وجود دارد و انجام دادن روزانه آن حس آرامش را برای هر فرد به همراه می‌آورد.

راه رسیدن به آرامش برای زنانی که در محیط کار فعالیت دارند چیست؟

برای کاهش استرس در محیط کار مقاله زنان و راه رسیدن به آرامش را به شما پیشنهاد می دهیم

خواندن مقاله

۳٫ زندگی در لحظه

تنفس روشی مفید برای کاهش استرس است. چطور با تنفس از اضطراب خود جلوگیری کنیم؟ نفس کشیدن غیرارادی است و فعالیتی است که در هر لحظه انجام می‌دهیم. نوع تنفسی که به آرامش منجر می‌شود تنفس غیر ارادی و عمیق است. تمرین‌های تنفس در لحظه برای کاهش استرس توصیه‌شده است. این یک قاعده ساده است که به راحتی فراموشش می‌کنیم. ولی هر روز این تمرین را انجام دهید، نفس کشیدن عمیق، بازدم عمیق و یک بار دیگر. با آرامش و طولانی نفس بکشید.

7روش مدیریت استرس زنان در محیط کار

۴٫ کافئین دشمن آرامش شماست

تنش‌ها و استرس‌ها به دلایل مختلف به زندگی ما می‌آیند، روش‌های از بین رفتن آن‌ها نیز بسیار زیاد هستند. مراقبه، یوگا، موسیقی، راه رفتن در ساحل و حذف کافئین. بسیاری از محققان حذف کافئین را اولین روش برای رسیدن به آرامش و کاهش استرس می‌دانند. تجربه‌های شخصی افراد نیز این موضوع را تائید می‌کند. کنار گذاشتن عادت نوشیدن قهوه ابتدا دردناک به نظر می‌رسد ولی نتایج این کار شگفت‌انگیز است.

۵٫ نظم و لیست کارها

نظم و انضباط در نحوه چینش وسایل خانه، زمان انجام کارها و مرتب بودن وسایل دیده می‌شود. ولی بخش مهمی از نظم که می‌تواند به کاهش استرس نیز کمک کند نظم ذهنی است. این نظم ذهنی با انجام کارهای ساده‌ای شکل می‌گیرد. یکی از این کارها نوشتن لیست کارها است.

نظم در فضاهای مورد استفاده اهمیت دارد ولی مهم‌تر از آن نظم در کارها است. در لیست کارهای شما چه وظایفی فوری است؟ کدام وظایف غیرضروری است؟ با اعداد یا رنگ‌ها این اولویت‌ها را مشخص کنید.

۶٫ صرف زمان بیشتر با کسانی که دوست دارید

صرف حداقل ۱۵ دقیقه در روز بدون وقفه با کسان یا چیزهایی که دوست دارید زمان بگذرانید. شما شنا کردن را دوست دارید؟

حتماً یک روز در میان به استخر بروید؟

به دوست نزدیکی علاقه شدید دارید؟

حتماً در هفته چند بار او را ببینید. کتاب‌ها را دوست دارید؟

حداقل ۱۵ دقیقه در روز مطالعه کنید. ۱۵ دقیقه از وقت خود را به شریک، بچه‌ها، دوستان، نوزادان، یک کتاب یا موسیقی که دوست دارید اختصاص بدهید. به این کار قدردان می‌گویند. در وضعیت قدردانی کمتر احتمال دارد که به استرس دچار شویم.

7روش مدیریت استرس زنان در محیط کار

۷٫ چشم‌انداز آینده برای کاهش استرس روزانه

دیدگاه و نگرش خود را بنویسید و درباره آن مطمصئن شوید. به افکار خود و آینده‌ای که دوست دارید داشته باشید آگاه باشید. شناخت از خود به کاهش استرس کمک می‌کند. اهداف، اقدامات، تصمیم‌گیری‌ها و اولویت‌های شما چیست؟

به صورت مکتوب این موارد را برای خود روشن کنید. چشم‌انداز آینده زندگی خود را ترسیم کنید و بررسی کنید فعالیت‌های روزانه شما برای رسیدن به این چشم‌انداز درست برنامه‌ریزی‌شده است؟

درباره مُدام

مقاله پیشنهادی

روش های کاهش استرس در محیط کار و احساس آرامش زنان

روش های در محیط کار برای خانم ها احساس آرامش زنان در محیط کار چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *