۲ خرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / استرس زنان / راهکارهای افراد موفق برای کاهش استرس شغلی
راهکارهای افراد موفق برای کاهش استرس شغلی

راهکارهای افراد موفق برای کاهش استرس شغلی

ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل صوتی وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل اینفوگرافی وارد حساب کاربری خود شوید

راهکارهای افراد موفق برای کاهش استرس شغلی

نکات عملی برای کاهش استرس شغلی در محیط کار


وقتی به عنوان یک مشاهده‌گر به گفتگوی دوستانه دو زن شاغل گوش می‌دهید چه جملاتی می‌شنوید؟

نیاز به پول بیشتر برای ثبت نام فرزندم در کلاس فوتبال دارم. انعطاف‌پذیری شرکت ما در ساعات کاری کم است و من نمی‌توانم به موقع برای برگرداندن فرزندم از مدرسه اقدام کنم. تنوع کاری در محل کار من کم است.

بازسازی خانه هزینه‌های هنگفتی دارد. باید پسرم را به مدرسه‌ای بهتر بفرستم که کلاس‌های کم جمعیت‌تر داشته باشد. فرزند کوچک دارم و باید لیستی از کارهای روزانه تهیه کنم که اغلب نمی‌توانم تمامی آن را انجام دهم.

کار ایجاد هماهنگی بین درآمد و تماشای تئاتر مدرسه و کارهای اداره برایم سخت است و خسته شدم. بله این جمله‌ها یعنی «خسته شدم، استرس دارم» را به طور تکرارشونده خواهید شنید.

 

راهکارهای افراد موفق برای کاهش استرس شغلی

امنیت شغلی پایین زنان دلیل استرس شغلی

با وجود اینکه از انقلاب صنعتی تا امروز زنان شاغل در جهان حضور داشته و طبق آمار روند ورود آن‌ها به بازار کار در کل صعودی بوده است ولی این موضوع به معنای اشتغال گسترده زنان نیست.

در سال اول انقلاب اسلامی حدود ۱۴ درصد زنان شاغل بودند و بعد از گذشت ۴۰ سال این درصد هنوز عددی کمتر از ۲۰ درصد است. در سال‌هایی مانند سال ۹۲ و ۹۳ نیز درصد اشتغال زنان ثابت بوده و یا روند صعودی نداشته است. در جهان نیز این مسئله به شکل‌های گوناگون نمایان می‌گردد.

برای مثال در سال ۲۰۱۵ در آمریکا آمار وجود میلیون‌ها زن بیکار را گزارش می‌دهد. در این سال مشارکت زنان در حوزه اشتغال در پایین‌ترین حد در ۳ دهه گذشته است. روند صعودی اشتغال زنان بسیار کند است ولی رشد بیکاری آنان همواره سریع‌تر گزارش می‌شود.

این موضوع دستیابی زنان به فرصت‌ها اندک را نمایش می‌دهد. رقابت شدید برای کار نیز از پیامدهای موقعیت‌های شغلی کم است و آنچه به استرس شغلی زنان در محل کار می‌انجامد پیامد دیگر این موضوع یعنی امنیت شغلی پایین است.

 راه رسیدن به آرامش برای زنانی که در محیط کار فعالیت دارند چیست؟

برای رسیدن به آرامش  مقاله زنان و راه رسیدن به آرامش را به شما پیشنهاد می دهیم.

خواندن مقاله

بیکاری روی دیگر سکه اشتغال زنان

در شرایط کنونی بسیاری از زنان نمی‌توانند شغلی را پیدا کنند و یا نمی‌توانند شغل‌هایی با درآمد کافی بیابند

. زنان به دلیل نقش‌های چندگانه و وظایف مادری که بر دوش آن‌ها گذاشته شده به نوعی انعطاف‌پذیری در کار نیازمندند و شغل‌هایی که می‌یابند اغلب فاقد این انعطاف‌پذیری است. از سویی دیگر هزینه‌های زندگی در حال افزایش است، هزینه‌های خانه، غذا، کالاهای خانگی، مراقبت از کودکان و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی افزایش می‌یابد و هیچ حمایت دولتی متناسبی نیز ارائه نمی‌گردد.

برخی از اقدامات دولتی مانند مرخصی زایمان نیز احتمالاً موجب بدتر شدن وضعیت زنان می‌گردد و به کاهش فرصت‌های اقتصادی و فرصت‌های شغلی برای زنان می‌انجامد. مرخصی زایمانی که فقط حق زنان شاغل باشد آن‌ها را در نظر کارفرما نیروی کاری با احتمال چند ماه مرخصی اجباری جلوه می‌دهد و از فرصت‌های شغلی مناسب دورتر نگاه می‌دارد. درحالی‌که تمامی این عوامل به استرس شغلی می‌انجامد زنان چه راهکاری برای مقابله با این شرایط دارند؟

راهکارهای افراد موفق برای کاهش استرس شغلی

 

مداخلات دولتی برای کاهش استرس زنان در محیط کار

برخی مداخلات در فضاهای شغلی به کاهش استرس در محل کار یاری می‌رساند.

زنان نگران هزینه‌های نگهداری از کودکان خود هستند. ایجاد فضاهای نگهداری از کودکان که بخشی از هزینه‌های آن را دولت تأمین کند راه مناسبی برای رهایی زنان از این دغدغه است.

زنان از تبعیض‌های درآمدی نیز شکایت دارند. نظارت و بازرسی دقیق برای اعمال قوانین یکسان دستمزد در شرایط برابر به کاهش استرس زنان در محل کار می‌انجامد زیرا نگرانی زنان از کمبود درآمد درحالی‌که کاری مشابه مردان همکار انجام می‌دهند فشار تحمل تبعیض جنسیتی را به فشارهای ناشی از مشکلات اقتصادی می‌افزاید.

توجه به تفاوت‌های زنان

نکته مهم دیگر این است که زنان با یکدیگر تفاوت دارند. پس نیازهای آنان نیز متفاوت است. استرس زنی مجرد که نگران هزینه‌های خانه است و به تنهایی باید بین درآمد و هزینه‌های اجاره خانه، تعمیرات خانه و سایر مخارج زندگی هماهنگی ایجاد کند با زنی که دو فرزند زیر ۵ سال دارد و اولین نگرانی‌اش نگهداری از آنان در ساعاتی است که در محل کار می‌گذراند متفاوت است.

زن شاغل دیگری در کنار اشتغال ورزش یا هنر دیگری را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کند و انعطاف‌پذیری ساعت‌های حضور در محل کار برایش اهمیت دارد تا به جشنواره‌ها و مسابقات خود برسد و زنانی که فرزندان محصل دارند نگرانی تحصیل مناسب کودکان خود را نیز در کنار سایر استرس‌های روزانه تحمل می‌کنند.

راه‌های متفاوتی برای حل استرس هر کدام از این زنان وجود دارد زیرا شرایط آنان متفاوت است بنابراین ترجیحات و نیازهای متفاوتی نیز دارند.

راهکارهای افراد موفق برای کاهش استرس شغلی

 

کاهش استرس شغلی نیازمند توجه ویژه به شرایط زنان است

زنان شاغل میراث دار مشکلات هستند که برای سال‌ها مادران آن‌ها با آن روبرو بودند. تبعیض‌های جنسیتی و برخوردهای نابرابر به صورت یک‌باره از جامعه حذف نمی‌شوند و زنان در محیط‌های مختلف با باقی‌مانده این نوع تفکرات سنتی روبرو هستند.

برخوردهای نابرابر، تفکرات مردسالارانه و تفاوت در برخورداری از شرایط یکسان به افزایش استرس زنان منجر می‌شود. برای کاهش استرس شغلی زنان لازم است به این شرایط ویژه که زنان با آن مواجه هستند توجه شود. دقت بیشتر برای برقراری فضای برابر از نظر جنسیتی برای شرکت‌ها و اداره‌ها ضروری است. این اقدامات که غالباً از سوی مدیریت منابع انسانی لحاظ می‌گردد به کاهش استرس شغلی کمک می‌کند.

 

درباره مُدام

مقاله پیشنهادی

روش های کاهش استرس در محیط کار و احساس آرامش زنان

روش های در محیط کار برای خانم ها احساس آرامش زنان در محیط کار چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *