۲ خرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / استرس شغلی / تاثیر متغیرهای فردی بر استرس شغلی
تاثیر متغیرهای فردی بر استرس شغلی

تاثیر متغیرهای فردی بر استرس شغلی

ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل صوتی وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل اینفوگرافی وارد حساب کاربری خود شوید

تاثیر متغیرهای فردی بر استرس شغلی

استرس شغلی – قسمت دوم


هزینه هایی که استرس شغلی ایجاد می کند بسیار سنگین است، اما تعیین میزان دقیق آن بسیار دشوار است زیرا با وجود اینکه این نظر درست است، رسیدن به میزان استرس شغلی به سبب پیچیدگی های آن عملی نیست.

با این وجود اگر به خروجی های آماری منتشر شده درباره میزان هزینه و شیوع و رواج این موضوع بپردازیم، در خواهیم یافت که با وجود این آمارها بسیاری از ذینفعان سازمان ها درباره ماهیت و عمومیت مشکلات مرتبط با استرس در محیط های کاری آگاهی کاملی ندارند و به اندازه ی کافی به آن بها نمی دهند. به طوری که می دانند در وضعیت مناسب و مطلوبی قرار ندارند، اما بطور کامل شناخت دقیقی نسبت به این موضوع ندارند.

تاثیر متغیرهای فردی بر استرس شغلی

عوامل مهمی که می توانند بر استرس شغلی اثر بگذارند را به صورت عوامل فردی، عوامل وابسته به محیط و کنش متقابل میان این عوامل فردی و محیطی دارند، نام می برند.

عوامل فردی همانطور که از اسمش پیداست عواملی هستند که وابسته به ویژگی های فردی یا ویژگی های شخصیتی هستند. منطقی است بپذیریم رفتارهایی که از فرد در محیط کار سر می زند اعم از پاسخی که فرد به خواسته های شغلی اش می دهد و کنشهای متقابلی که با همکاران دارد ،

مثل آینه ای تمام نما است که تصویر کلی کنش های متقابل او را در دیگر حوزه های زندگی نشان می دهد.

ازاین رو شناخت ویژگی های شخصیتی می تواند عاملی باشد که اهمیت تاثیرگذاری ویژگی های فردی را بطور مناسب تری درک کنیم.

در دهه ۵۰ میلادی دو متخصص قلب و عروق به نامهای روزنمن و فریدمن تلاش کردند تا بفهمند که آیا بین الگوهای رفتاری افراد و ابتلاء آنها به بیماری های قلب و عروق رابطه ای وجود دارد یا خیر؟ در اواخر دهه ۵۰ نتایج تحقیقات خود را در مقاله هایی به چاپ رساندند و با تقسیم کردن افراد مورد مطالعه ی خود به دو نوع تیپ شخصیتی “A” و “B” نشان دادند که افرادی که از الگوی رفتاری تیپ A پیروی می کنند معمولا بسیار بیشتر از افراد گروه دوم که آنها را تیپ B نامیدند به بیماری های قلب و عروق مبتلا می شوند.

تحقیقات بعدی که بر روی این دو نوع تیپ شخصیتی انجام شد نشان دهنده ی این بود که افراد تیپ A به دلیل الگوی رفتاری خود درجات بیشتری از استرس را تجربه می کنند. این دو نوع تیپ شخصیتی معمولا از الگوهای رفتاری خاصی پیروی می کنند بطوری که می توانیم برای هر دسته ویژگی های خاصی را مطرح نماییم.

الگوی رفتاری تیپ ” A” را افرادی تشکیل می دهند که پرانرژی، هیجان زده، پرخاشگر، تهاجمی، جاه طلب؛ سخت کوش و کم حوصله هستند؛ عادت دارند به موقع در جلسات حاضر شوند؛ اما معمولا حوصله ی قرار گرفتن در صف های طولانی و ترافیک را ندارند.

این گروه مشاغلی را عهده دار می شوند که مسئولیت زیادی برای آنها دارد؛ بی قرارند و اغلب فعالیت های روزانه شان را به سرعت انجام می دهند و در نهایت استانداردهای عملکردی بالایی را برای خود تدوین می کنند.

در مقابل همیشه بسیار زمخت و خشک هستند و اغلب تلاش دارند تا با پاسخ های کوتاه و ابروهای در هم کشیده به اطرافیانشان پاسخ دهند و همیشه تلاش می کنند که برنده باشند، حتی زمانی که با خردسالان و فرزندانشان بازی می کنند

 راه رسیدن به آرامش برای زنانی که در محیط کار فعالیت دارند چیست؟

برای رسیدن به آرامش  مقاله زنان و راه رسیدن به آرامش را به شما پیشنهاد می دهیم

خواندن مقاله

در مقابل تیپ ” B” را افرادی تشکیل می دهند که صبور، آرام، ملایم و با اخلاق متعادل هستند؛ تمام وقت خود را صرف کسب موفقیت های حرفه ای و رقابت های اجتماعی نمی کنند؛ کار یکنواخت و پایداری دارند؛ شمرده و با مکث صحبت می کنند در اغلب موارد سعی می کنند که با لبخند از دیگران استقبال کنند؛ دچار کمبود وقت و فرصت نمی شوند؛ بسیار کم آه می کشند، وقتی برای فعالیت های مورد علاقه خود می یابند و پرخاشگری پایینی دارند؛ اثبات شایستگی هایشان برایشان بی اهمیت است و این به معنی این نیست که نسبت به موفقیت بی تفاوت هستند.

تاثیر متغیرهای فردی بر استرس شغلی

دشمنی، تندخویی و خصمانه رفتار کردنی که در الگوی رفتاری تیپ A دیده می شود، اغلب نه تنها برای خودشان زمینه ی استرس زایی زیادی را فراهم می کند، بلکه باعث می شود تا به عنوان فردی که در محیط کار با دیگران تعامل دارند، شرایط محیط را به سمت و سویی ببرند که بر دیگران نیز تاثیر بگذارد. به خصوص اگر این افراد در رده های بالای سازمانها قرار بگیرند می توانند تاثیرات بیشتری بر محیط بگذارند.

بطور کل افرادی که در  این تیپ شخصیتی قرار می گیرند همیشه در تلاشی ستیزه آمیز به سر می برند؛ آنها سائقی برای پیشرفت دارند که آنها را به رقابتی شدید با دیگران وامی دارد و در جریان این رقابت احساسهای دیگران را نادیده می گیرند.

بنابراین اگر فردی هستید که در رده ی بالای سازمان قرار دارید نباید فراموش کنید که شما علاوه بر اینکه از استرس های محیطی تاثیر بیشتری می پذیرید، تاثیری گذاری خودتان هم بسیاز حائز اهمیت است.

درباره مُدام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *