۲ خرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / انگیزه / از صفر شروع کنید!
قسمت نهم انگیزه دار شدن

از صفر شروع کنید!
قسمت نهم انگیزه دار شدن

ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل صوتی وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل اینفوگرافی وارد حساب کاربری خود شوید

قسمت نهم- از صفر شروع کنید!

راه های مجانی انگیزه دار شدن برای یک هفته کاری

مخصوص افرادی که جمعه عصر ها غم شروع یک هفته کاری دیگر را دارند..


درک زندگی، حاصل نگاه به گذشته و عقب گرد است، اما خود زندگی و زندگی کردن، وابسته به آینده و رو به جلو حرکت کردن است .

سورن کیگارد فکر کردن به گذشته و یادآوری شکست ها، ناتوانی ها و خاطرات تلخ معمولاً ضد انگیزه هستند و جلوی شروع کار می گیرند. برای ایجاد انگیزه لازم است از صفر شروع کنیم و موتور یادآوری گذشته را از کار بیندازیم. چیز عجیبی نیست، بسیاری از آدم های موفق بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی شروع کرده اند و البته از صفر!
فرض کنید می خواهید آینده بهتری را بیافرینید، آیا با یادآوری گذشته می توان آن را پدید آورد؟ می خواهید کارآفرین شود، می خواهید مدیر شوید، در گذشته چنین امکانی نیست، با چمباتمه زدن و تاسف آن را خوردن هم امکان جدیدی بوجود نمی آید، پس لازم است پوست بیندازید، شاید بیش از تغییر و تحول نیاز به تولد مجدد داشته باشید. از هر لحظه ای شروع کنیم، جلوی ضرر را گرفته ایم. قفس خود را بشکنید و برای پرواز آماده شوید.

چند توصیه برای شروع از صفر:

۱- آینده را تجسم کنید. به قول متخصصان استراتژی “چشم انداز” داشته باشید. این به تخیل شما برمی گردد. چه می خواهید و به کجا می خواهید برسید.
۲- ماموریت تعریف کنید. چرا می خواهید برسید؟ ارزش رسیدن به آن آینده مطلوب در چیست؟ چطور به فعالیت های خود معنی خواهید داد؟ و حرکت خود را حفظ خواهید کرد؟
۳- تغییر را تعریف کنید. از جایی که هستید چطور به جایی که می خواهید باید برسید. چه دارید و چه چیزی را باید کسب کنید؟ شبکه مورد نیاز برای انجام کار چیست؟ دوستان جدید؟ مشاوران؟ مهارتها؟
۴- مشخص کنید چه چیزهایی را باید دور بریزید. از افکارتان، از کارهایتان، از اولویتهایتان، چه چیزهایی باید حذف شوند. مشخص کنید و به حذف و نه گفتن به آنها متعهد شوید. شاید حتی لازم باشد کارتان را از دست بدهید. نترسید، اگر آینده ارزشمند است باید بهایش را داد!
۵- خطر کنید! و نه قمار بازی! آدمی که ریسک می کند باید نسبت به کارش و ارزشمند بودن و روش انجام درست تا حدی اطمینان داشته باشد. قماربازها همه چیز را با هم و بدون آگاهی از دست می دهند.
۶- به پشت سر نگاه نکنید! گذشته، رشته تحصیلی، سن و سال و جنسیت و…..که همه شاید مانع های ذهنی بودند را فراموش کنید. گذشته نباید جلوی شما را بگیرید.
۷- ارزش زمان و کمیت مورد نیاز آن را درک کنید. وقت تلف نکنید. کسانی که کار اداری دارند، انتظار دارند در یک واحد زمانی یعنی سرماه، نتیجه ببینند اما در کسب و کار این زمانبندی وجود ندارد! یک کسب و کار شاید ۳ سال طول بکشد تا به نتیجه برسد، برای تثبیت حضور در بازار بین ۴ تا ۸ سال وقت لازم است. برای کسب یک مهارت، اشتهار علمی و تخصصی نیاز به زمان و فعالیت دارید! صبور باشید و حسی از زمان میوه دادن درخت آینده تان در نظر بگیرید! و در مسیر تحقق آینده حرکت کنید…

درباره دکتر فرشید عبدی

مقاله پیشنهادی

زندگی کنید
قسمت پنجم انگیزه دار شدن

قبل از نوشتن این مطلب و بدون ربط با آن محصولی را جستجو می کردم، کارخانه اش را پیدا کردم و سر از وضعیت مدیر عامل آن در آوردم. این کارخانه بزرگ و مشهور، مدیر عاملی داشت که معلول بود و به نظر سطحی تعدادی از آدمها، ناتوان؛ اما زندگی کرده بود: کارخانه تاسیس کرده بود و توانش را اثبات کرده بود. و چیزی که بسیار تاثیر گذار بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *