۲ خرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی / انگیزه / آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل صوتی وارد حساب کاربری خود شوید جهت دانلود فایل اینفوگرافی وارد حساب کاربری خود شوید

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟


چند جمله‌ی کلیشه‌ای که نشان می‌دهد تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است

مقدمه:

یک روز دل‌انگیز آغاز می‌شود و شما قرار است روزتان را بسازید برای این‌که بتوانید صبح خودتان رو به بهترین شکل ممکن آغاز نمایید لازم نیست کار شگرفی انجام دهید. اضافه کردن چند عادت روزانه می‌تواند زندگی شمارا به‌طورکلی دگرگون نماید برای منظور بهترین روش تقویت ذهن خود با به‌کارگیری کلمات مثبت و جملات انگیزشی می‌باشد تا بدین روش ذهن و فکر شما بسیار قوی گردد و با افزایش قدرت ذهنی شما به فردی مثبت اندیش و موفق بدل خواهید شد.

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

اما فراموش نکنید ورود افکار و تفکر منفی و جملات منفی به ذهن شما می‌تواند اوضاع به‌طورکلی دگرگون سازد و همه‌چیز را به ضرر شما تمام کند.

با ما همراه باشید تا بفهمید استفان کاوی انجام چه‌کارهایی را و چه نداهای ذهنی‌ای را هرگز توصیه نمی‌کند و تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است.

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

هیچ‌کس واقعاً ارزش مرا نمی‌داند یا قدردانم نیست

ریشه اصلی این نوع تفکر منفی نیز در درون شما وجود دارد. افرادیکه معمولاً این جمله را بر زبان می‌آورند افرادی‌اند که خود دچار این نوع بدگمانی نسبت به خود و نسبت به زندگی خود از هستند. تا هنگامی‌که تفکر خود را نسبت به خودتان مثبت نکنید نمی‌توانید از این منجلاب فکری رهایی یابید توجه کنید شما تا مادامی‌که خود را دوست نداشته باشید تا مادامی‌که به خود اعتماد نداشته باشید تا مادامی‌که دچار اعتمادبه‌نفس بسیار ضعیف و خاصی باشید دیگران نیز راجع به شما این‌گونه فکر می‌کنند.

دنیا بر پایه قانون جذب بناشده است شما هر چیزی را که بخواهید به خود جذب می‌کنید، چه این تفکر مثبت و چه این تفکر منفی باشد. مادامی‌که شما راجع به خودتان فکر و تفکر منفی دارید، درزمانی که شما فکر می‌کنید که از انجام کارها برنمی‌آید یا دیگران از شما بهتر هستند، مطمئناً افرادی که در دور و اطراف شما قرار دارند چه در خانواده شما و چه در سازمانی که در آن کار می‌کنید نیز این‌گونه راجع به شما می‌اندیشند. پس امروز با خود سازش کنید و اعتمادبه‌نفس ازدست‌رفته خود را بازیابید و ایمان داشته باشید خیلی زود این مشکل برای شما رفع شود.

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

زندگی‌ام تباه است از درون پوک شده‌ام

آیا می‌دانستید که ریشه اصلی این نوع ناامیدی در زندگی فرد از عدم توجه به خواسته‌های فردی ناشی می‌شود بررسی این خلأ نشان می‌دهد که مادامی‌که شما نگرش خود را نسبت به این موضوع تغییر ندهید این نگرش دست از سر شما برنمی‌دارد. برای این امر بهتر است به گذشته خود کمی نگاه کنیم و بیشتر روی نقاط مثبت خود توجه و تمرکز کنید بر روی نکاتی که در شما وجود دارد و دیگران وجود ندارد مثلاً شما توانایی انجام کاری را دارد که دیگران از آن مغفول هستند مثلاً شما فیزیک بدنی مناسبی دارید و توانایی انجام کار فیزیکی رادارید یا شما به چند زبان می‌توانید صحبت کنید،

می‌توانید با رایانه به‌راحتی کارکنید، همچنین زبان بدن خوبی دارید و بسیاری نکات دیگر که در وجود هر شخص به‌صورت منحصربه‌فردی یافت می‌شود شاید هم‌بستگی موقعیت هر فرد داشته باشد و میزان نگاهی که در تصمیمات او تأمین پذیرد بعضی افراد ذاتاً منفی گرا هستند و از این رهگذر تفکر منفی گرایی کم‌کم در تمام شئون زندگی آن‌ها نفوذ می‌کند و کل چارچوب زندگی آن‌ها را در هم می‌ریزد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که شناسایی نوع نگاه شما به شیوه زندگی راه درستی برای پیش‌بینی میزان موفقیت یا عدم موفقیت شما در آینده شغلی وزندگی شما خواهد بود.

پس بهتر از همین‌الان از این نگاه کلیشه‌ای دست بکشید و کمی مثبت‌تر به آینده نگاه کنید.

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

روزمرگی و یکنواختی درمانده‌ام کرده است

در اکثر اوقات هنگامی برای ما ایجاد می‌شود که زندگی برای ما به سبک ماشینی درآمده است و تکرار و تکرار و تکرار و همه‌چیز برای ما مکرراً از نو اتفاق می‌افتد و این امربرای ما به امری خسته‌کننده بدل می‌شود.

بهترین روش برای این امر این است که مشخص کنید چرا زندگی شما به زندگی تکراری و ماشینی و بدل شده است.

در این حالت است که تفکر منفی ذهن شمارا به خود درگیر می‌کند و سپس شروع برنامه‌ریزی کنید تا جلوی تکرارهای مجدد را بگیرید و با اضافه کردن بعضی دستورالعمل‌ها به برنامه روزانه خود شاهد تغییراتی شگرف در بلندمدت در برنامه خود می‌شوید.

 استفاده از انگیزه‌ی منفی برای رسیدن به اهداف خود

 به شما پیشنهاد می دهم اگر کسی به شما انگیزه‌ی منفی می‌دهد و می‌گوید که نمی‌توانید یا نباید کاری را انجام دهید حتما مقاله استفاده از انگیزه‌ی منفی برای رسیدن به اهداف خود را مطالعه کنید.

خواندن مقاله

چه‌بسا شاید بتوانید روزمرگی و یکنواختی خود را به‌طورکلی از بین ببرید، البته ریشه اصلی این نوع نگاه به این امربر می‌گردد که بسیاری از افراد از شرایط زندگی و شغلی خود تا حد زیادی اظهار نارضایتی می‌کنند و از این شرایط زندگی لذت نمی‌برند و انتخاب‌های زیادی نیز برای تغییر شرایط موجود ندارند و دائماً شروع به غر زدن می‌کنند. بهتر است برای رفع این موضوع از چیزهای کوچک شروع کنیم مثلاً می‌توانید کمی زودتر از خواب بیدار شوید و به‌جای این‌که با خودرو شخصی به محل کار خود بروید با وسایل حمل‌ونقل عمومی یا پای پیاده به محل کار خود بروید می‌توان به‌جای لباس‌های تیره لباس روشن بپوشید، می‌توانید از وقت‌های اضافی خود استفاده کنید و به مطالعه کتاب و دیدن ویدیوهای کوچک و پادکست‌های آموزشی اقدام کنید.

مطمئن باشید در بلندمدت تغییراتی جالب و قابل‌توجه در برنامه و شیوه زندگی شما ایجاد می‌شود.

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

تنها هستم

دامنه این نگاه از آنجایی آغاز می‌شود که فرد احساس می‌کند که هیچ‌کس او را درک نمی‌کند و تفکر منفی زندگی او را تحت تأثیر قرار می‌دهد و او نیز شکست را درک نمی‌کند این فرد تا آنجا پیش می‌رود که حس می‌کند باهمه متفاوت است و هیچ‌وقت سر سازش با دیگران را ندارد و این امر سبب می‌شود تا یک نوع حس دور بودن از جامعه در او ایجاد شود.

معمولاً افرادی که این‌گونه می‌اندیشند ریشه اصلی این چالش را باید در سن پایین‌تر خود جستجو کنند.

معمولاً این افراد در سنین کودکی و نوجوانی افراد گوشه‌نشین و منزوی بوده‌اند که با توجه به شخصیتی که داشتند، ارتباط اندکی با سایر افراد داشته‌اند این افراد وقتی به سن بزرگ‌سالی می‌رسد می‌رسند توانایی ایجاد هرگونه ارتباط با دیگران را به‌درستی ندارند که این امر سبب می‌شود که فردبه‌فردی منزوی بدل گردد.

مهم‌ترین راه درمان این امر به خود فرد وابسته است فرد باید ابتدا این مسئله را برای خود گوشزد کند که همه انسان‌ها باهم متفاوت هستند و هرکسی دارای شخصیت ویژه خود می‌باشد هرکسی دارای چهارچوب‌های فکری و ذهنی ویژه خود می‌باشد.

باعث تعجب نیست که هیچ دو انسان مشابهی در سطح کره‌ی زمین وجود ندارند و اگر نشسته‌اید که فردی مشابه خود را پیدا کنید کاملاً در اشتباهید و تا آخر عمر خود نیز چنین فردی را پیدا نمی‌کنید بلکه بایست به این مسئله توجه کرد که هر فردی با فرد دیگر می‌تواند مشابهت‌های داشته باشد و اگر قرار است از تنهایی خارج شوید باید بر روی این مشابهت‌ها تأکید کنید.

بعضی‌اوقات حتی باید از حق خود بگذرید تا بتوانید گام به جامعه بگذارید تا بتوانید روابط اجتماعی خود را به‌طور مثبتی با دیگر افراد را داشته باشید. همچنین باید توجه کرد که افرادی که اداری این مشکل هستند نه در شغل و نه در زندگی خود نمی‌توانند افراد موفقی و مثمر ثمری باشند.

پس از همین‌الان شروع کنید و تغییرات را ایجاد نمایید در خانه را بازکنید و بهترین لباس خود را بپوشید و به خیابان بروید و سعی کنید با یک فرد ارتباط برقرار کنید یا اینکه در محیط کار خود یا در بین فامیل و آشنایان خود سعی کنید به یک نفر تماس برقرار کنید یا یک قرار ملاقات با یک فرد بگذارید مطمئن باشید این امر جادو می‌کند و تغییرات شگرف و بزرگی در زندگی شما ایجاد می‌کند.

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

سایر نگاه‌های دارای تفکر منفی که زندگی شمارا در هم می‌ریزد

  1. نیازمندی ویژه‌ای نمی‌کنم مگر بابت پرداخت صورتحساب‌ها.
  2. دلسرد و بی‌شهامت هستم.
  3. برای پایان دادن به کارها فقط تلاش کافی انجام نمی‌دهم به نظر می‌رسد هرگز کارها به‌پیش نمی‌رود.
  4. شاید تنها آنچه را این کار نیاز دارد دارای آن نیستم.
  5. تفاوتی را سبب نمی‌شوم.
  6. زندگی بی‌معناست چیزی در آن گم‌شده است.
  7. از درون احساس پوچی می‌کنم.
  8. خشمگینم، ترسیده‌ام، عواقب از دست دادن شغلم را نمی‌توانم تحمل‌کنم.
  9. دچار تنش شده‌ام همه‌چیز برای فوریت دارد.

افکار مثبت داشته باشید

این آن قسمتی از سخنانی بود که از زبان افراد در محل زندگی و کار هرروز می‌شنویم حرف‌های بی‌واسطه که میلیون‌ها نفر از پدران و مادران، کارگران، مدیران، حرفه‌ای‌ها و حتی مدیران معروف در سراسر جهان می‌شنویم. این‌یک درد شخصی است و دردی بسیار عمیق است می‌توانید خودتان را با این تفکرات کم‌کم ویران کنید اما راه چاره هنوز وجود دارد پس سعی کنید نگاه خود را تغییر دهید.

نتیجه‌گیری

البته یک نکته را در پایان باید اشاره‌کنیم که هیچ‌کدام از ما نیست که لحظاتی از عمر خود را با ناامیدی و اضطراب نگذرانده باشیم و همیشه شادمان و خوشحال باشیم این‌یک دروغ محض است اما فردی که به زندگی بادید مثبت نگاه می‌کند هرگز این اجازه را به خود نمی‌دهد که افکار و تفکر منفی و جملات نامناسب زندگی او را منهدم نماید. بد نیست بدانید که هر فردی به ازای یک تفکر منفی، ۴ تفکر مثبت نیز به‌طور خودکار تولید می‌کند پس متوجه شدید که ۴ تفکر مثبت بسیار اریک تفکر منفی قوی‌تر است پس باید نگذاریم که تفکر منفی اختیار زندگی ما را بر عهده بگیرد وزندگی ما را مخدوش کند.

آیا تفکر منفی در وجود شما ریشه دوانده است؟

بهترین روش که می‌توان برای آن بیان کرد این است که همین امروز جلوی ورود تفکر منفی را به ذهن خود بگیرید و ذهن خود را آغشته از تفکرات مثبت نمایید.

 می توانید با انگیزه ترین فرد شوید زمانی که می خواهید طرز فکرتان را عوض کنید.

 به شما پیشنهاد می دهم گر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه فرآیند تفکر خود را عوض کنید و با انگیزه ترین فرد شوید مقاله  فرایند فکری خود را تغییر دهید. را مطالعه کنید.

خواندن مقاله

درباره مُدام

مقاله پیشنهادی

راه های مجانی انگیزه دار شدن برای یک هفته کاری

تمرکز داشته باشید!
قسمت ششم انگیزه دار شدن

ذهن مغشوش، ده ها فعالیت انجام نشده و کار ناتمام، ضد انگیزه بسیار بزرگی است و از آن بدتر آنقدر مهلک است که می تواند علیرغم توانمندی شما را از پای در آورد. در آن واحد به چیزهای متنوعی فکر می کنیم. در یک زمان می خواهیم چند کار انجام دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *